دسته‌بندی نشده

چه نوع شکلاتی باعث لاغری می شود؟

شکلات تلخ برای لاغر شدن

شکلات تلخ برای لاغر شدن یکی از عالی ترین راه هایی است که بیشتر اشخاص به آن علاقه دارند. این شکلات در بیشتر رژیم های لاغری به عنوان یک میان وعده بی نظیر جای داده می شود و مخصوصا برای داشتن یک فعالیت بدنی مناسب، تاکید می شود.

توصیه می کنیم این مقاله را دنبال کنید تا متوجه شوید شکلات تلخ برای لاغر شدن چه مزیت هایی دارد؟ شکلات تلخ از لحاظ کالری و ارزش غذایی چطور می باشد؟ مناسب ترین وقت مصرف آن برای زیاد شدن متابولیسم بدن چه زمانی است؟

شکلات تلخ برای لاغر شدن چه مزیت هایی دارد؟

طبق پژوهش هایی که دانشمندان انجام داده اند، شکلات تلخ که بالای شصت درصد باشد، در کم شدن وزن و کاهش کلسترول خون یاری بسیاری می کند. می خواهیم چند دلیل بیاوریم که شکلات تلخ چه تاثیری روی لاغری دارد.

  • زیاد شدن متابولیسم بدن : یکی از اثراتی که ترکیبات شکلات تلخ به همراه دارد سرعت بخشیدن متابولیسم بدن است. شکلات تیر غنی از اسیدهای چرب اشباع شده است که باعث بهبود سوخت و ساز بدن می شود. در نهایت بدن شما به سرعت کالری می سوزاند. در یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان تحقیقاتی انجام شده است که شکلات تلخ بر سنتز اسید های چرب بدن تاثیر می گذارد و باعث کم شدن جذب چربی می شود در نتیجه لاغر شدن را آسان می کند.
  • پیشگیری از مقاومت انسولینی : چربی های سودمندی که در شکلات تلخ وجود دارد باعث می شود جذب قند خون کاهش پیدا کند. در نهایت شکلات تلخ موجب می شود از زیاد شدن سطح انسولین که به طور مستقیم باعث انتشار قند به سلول های چربی می شود پیشگیری کند. استفاده از شکلات تلخ برای لاغر شدن به کم شدن مقاومت بدن نسبت به انسولین یاری زیادی خواهد کرد.

شکلات تلخ برای لاغر شدن

  • کم شدن اشتها : مطالعاتی انجام شده است که مصرف شکلات تلخ اشتهای فرد را نسبت به غذاهای پر کالری و شیرین و شور کم می کند. چون موجب می شود فرد احساس سیری پیدا کند. اشخاصی که در رژیم لاغری خود از شکلات تلخ استفاده می کنند و به مصرف آن علاقه دارند، این نظر را دارند که خوردن شکلات تلخ برای لاغر شدن یک ربع پیش از خوردن ناهار و پنج دقیقه پس از خوردن ناهار و شام اشتهای آن ها را کاهش می دهد.

شکلات تلخ تقریبا شصت درصد اشتها را کم می کند. طبق ارزیابی متخصصان تغذیه، اشخاصی که در رژیم لاغری خود شکلات تلخ را میل می کنند. فرآیند رژیم را بهتر می گذرانند چون بیشتر احساس سیری دارند و گرسنه نمی شوند.

  • حس شادی و بهتر شدن سلامت بدن : لاغر شدن فقط به خاطر مصرف شکلات تلخ نیست بلکه استفاده از شکلات تلخ برای لاغر شدن می تواند مزیت های دیگری برای بدن داشته باشد. خیلی از آن هایی در رژیم لاغری خود شکلات تلخ را میل می کنند این نظر را دارند که سروتوتین مغزشان زیاد می شود.

به غیر از این مسئله پژوهش هایی که در این باره انجام شده است نشان داده اشخاصی که مرتب شکلات تلخ را در رژیم لاغری خود مصرف می کنند اضطراب کمی دارند و خواب فوق العاده ای را تجربه می کنند و همچنین چربی خون و فشار خون نرمال و اندکی را نسبت به دیگر اشخاص دارند. شکلات تلخ  بسیار مقوی است که به کم شدن وزن کمک شایانی می کند.

شکلات تلخ برای کم شدن وزن

در دنیای امروزی شکلات تلخ برای لاغر شدن در بین افراد پر طرفدار می باشد. حتی ورزشکاران و بدنسازان از شکلات تلخ استفاده زیادی می کنند. اما این را بدانید که زمانی با مصرف شکلات تلخ لاغر خواهید شد که آن را در زمان مناسب و مقدار مشخصی میل کنید.

شکلات تلخ یکی از خوراکی هایی است که از ارزش غذایی زیادی بهره مند می باشند. کارشناسان  تغذیه این عقیده را دارند که این شکلات با کیفیت، سرشار از آهن، مس، فسفر و ماده مغذی است که برای بدن سودمند می باشد. یکی از مشخصه های اصلی شکلات تلخ وجود اسید های چرب مفید می باشد که در واقع اسید چرب اشباع نشده می گویند که دارای محرک هایی مثل کافئین هستند.

میزان این محرک ها در شکلات تلخ پایین تر از قهوه است ولی توجه داشته باشید که شکلات تلخ صد گرم آن مقدار کافئینش زیاد می شود پس بهتر است در خوردن آن افراط نکنید و به اندازه مناسبی مصرف نمایید.

شکلات تلخ برای لاغر شدن

اشتهای کمتر به کمک شکلات تلخ

بر اساس تحقیقات انجام شده، میل کردن شکلات با درصد زیاد و بهترین موقع، اشتهای شما را بیشتر از شصت درصد می کاهد در حقیقت اگر این شکلات را در رژیم لاغری خود اضافه کنید موجب افزایش هورمون هایی می شود که در لاغر شدن شما موثر خواهد بود.

علاوه بر آن در شکلات تلخ فلانوئید هایی وجود دارند که عامل اصلی برای کم شدن پتانسیل مقاومت در مقابل انسولین هستند. به غیر از این شکلات تلخ چربی های عالی دارد که موجب کم شدن سرعت قند در جریان خون می شود. به همین دلیل از بالا رفتن یکدفعه ای انسولین خون و از ورود قند به سلول های چربی پیشگیری می کند. در نهایت اشخاصی که این شکلات خوش طعم را میل می کنند بیشتر اوقات احساس سیری دارند.

حس سیری دراز مدت با مصرف شکلات تلخ

شکلات تلخ مثل بادام و پسته و سایر مواد غذایی سودمند می تواند موجب زیاد شدن احساس سیری و لاغری شما شود. شکلات تلخ به خاطر داشتن پروتئین و فیبر موجب حس سیری زیاد و طولانی در اشخاص و در نهایت کم شدن اشتها می شود.

سخن آخر

دوستان عزیز و همراه ما به طور کلی دراین مقاله در ارتباط با مزایای خوردن شکلات تلخ و اثر فوق العاده آن بر کم شدن وزن و لاغری توضیحاتی کلی دادیم. شما با قرار دادن شکلات تلخ در رژیم غذایی خود بهترین نتیجه را خواهید گرفت سعی کنید هنگامی که آن را مصرف کنید زمان و مقدارش مناسب باشد تا سریعا نتیجه مطلوب بگیرید. اما خواهشا در مصرف آن افراط نکنید. به غیر از مصرف شکلات ورزش را فراموش نکنید. برای دانسته های بیشتر با متخصصان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *